Gizlilik & Kullanım

Gizlilik Bildirimi

Sağlıkbank gizlilik haklarınıza önem verdiği için, aşağıda belirtilen şu ilkelere uyar:

Sizin ve firmanızın yayınlanmasını istediği bilgiler haricinde Sağlıkbank'a vermiş olduğunuz, Sağlıkbank aracılığı ile göndermiş olduğunuz hiçbir bilgi hiçbir amaçla (Sağlıkbank çalışanları da dahil olmak üzere) 3. şahıslarla paylaşılmaz.

Veri Güvenliği

Parolalarınız,kişisel kullanım için aldığınız ve diğer kullanıcılarla paylaştığınız notlarınız ve yazışmalarınız; Sağlıkbank personelleri de dahil olmak üzere sizin dışınızda erişilemez şekilde şifrelenerek saklanmaktadır.

Size özel kişisel bilgileri korumak için fiziki ve elektronik koruyuculara sahibiz ve Sağlıkbank hesap bilgileriniz sizin seçtiğiniz bir şifre ile korunur.

Kişisel verileriniz kullanıcı adı ve parolanızı koruduğunuz ve periyodik olarak güncellediğiniz müddetçe son derecede güvende olacaktır.

Sağlıkbank, veri iletimlerini korumak için yüksek güvenlikli şifreleme kullanır.

Ancak unutulmamalıdır ki; Sağlıkbank dahil hiçbir web sitesi, kişisel bilgiler ile ilişkili güvenlik risklerini tamamen yok edemez.

Sağlıkbank, sisteme giriş yaptığınız bilgilerin güvenliğini korumayı ilke edinmiştir. Sisteme yüklediğiniz dosyalar ve notlar elektronik ortamda şifrelenir ve yalnız şirketinize tahsis edilen şifreler kullanılarak görüntülenebilir. Üyeliğinizin bitimi ile birlikte bu bilgiler de geri dönüşümsüz olarak sistem belleğinden silinmektedir. Güvenlik konusundaki teknolojik gelişmeler şirketimiz tarafından takip edilmekte ve gereken düzenlemeler yapılmaktadır.

Kişisel Bilgilerinizin Toplanması

Bu bilgileri, Sağlıkbank hizmetlerini satın alırken, karşıdan yüklerken veya bunlara kayıt olurken ya da Sağlıkbank ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgi alma, e-posta haber bültenleri sipariş etme,bir etkinlik veya eğitime kaydolma gibi talep ettiğiniz bir işlemi gerçekleştirmenize veya size hizmet sağlamak için sizinle iletişim kurmamıza izin veren, sizi kişi olarak tanıtan bilgilere (kişisel bilgiler) gerek duyduğumuz zaman sizden isteriz.

Topladığımız kişisel bilgiler arasında adınız, unvanınız, şirket veya kuruluşunuzun adı, iş e-posta adresiniz, iş telefonunuz, iş adresiniz ve iş tanımınızla, şirketinizle ile ilgili bilgiler olabilir.

Sağlıkbank hizmetleri ve ilgili teknolojiler hakkındaki bilgileri ve haberleri paylaşmak üzere Sağlıkbank çalışanları, uzmanları ve sizinle eş düzey kullanıcılarla iletişime girme olanakları sağlar.

Sağlıkbank, e-posta adresinizin veya diğer kişisel bilgilerinizin başkaları tarafından toplanmasını, uygunsuz veya zararlı amaçlar için kullanılmasını önlemek için, gerçek e-posta adresinizi veya diğer kişisel bilgilerinizi haber grupları, sohbetler veya diğer genel forumlarda açıklamamaya dikkat etmeniz konusunda sizi uyarır.

Kişisel Bilgilerinizin Kullanımı

Sitede toplanan kişisel bilgiler, Sitenin işletilmesi ve istediğiniz veya yetkilendirdiğiniz hizmetlerin sağlanması ya da işlemlerin yerine getirilmesi için kullanılır.

Sağlıkbank bu kullanımları desteklemek üzere, müşterilerine daha etkili hizmet sunmak, siteyi ve diğer ilgili Sağlıkbank ürünlerini veya hizmetlerini iyileştirmek ve aynı bilgileri tekrar tekrar girme gereğini ortadan kaldırarak Sitenin kullanımını daha kolay hale getirmek veya Siteyi özel tercihlerinize ve ilgi alanlarınıza göre özelleştirmek için kişisel bilgileri kullanabilir.

Sağlıkbank ile ilişkilerinizin dengeli sürmesini sağlamak için, www.saglikbank.com tarafından kullanılan bilgiler diğer Sağlıkbank hizmetleri tarafından toplanan bilgilerle birleştirilebilir.

Kişisel bilgilerinizi,kullanmakta olduğunuz ürün veya hizmetler hakkında önemli bilgiler sağlamak için kullanabiliriz. Ayrıca, izin vermeniz koşuluyla, size diğer Sağlıkbank ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgiler gönderebilir ve/veya kendi ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgi gönderebilmeleri için bu bilgileri diğer Sağlıkbank iştirakleriyle paylaşabiliriz.

Araştırma amacıyla, site ziyaretleriyle ilgili verileri anonim demografik bilgilerle birleştiririz ve bu bilgileri daha yararlı içerik sağlamak üzere toplu bir şekilde kullanabiliriz.

Sağlıkbank, kişisel bilgilerinizi yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde veya (a) yasal gereklere uygun hareket etmek veya Sağlıkbank ya da Siteye tebliğ edilen yasal işlemlere uymak; (b) Sağlıkbank ve Web sitesi haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak; (c) Sağlıkbank çalışanlarının veya aracılarının, Sağlıkbank hizmetleri kullananların veya kamu güvenliği açısından acil durumlarda harekete geçmek için gerekli olduğuna iyi niyetle kanaat getirdiği hallerde açıklayabilir.

Kişisel Bilgilerinizin Kontrolü

Bu bildirimde aksi belirtilmedikçe, Site üzerinde sağladığınız kişisel bilgiler, izniniz olmaksızın Sağlıkbank ve denetlediği yan kuruluşları ve bağlı kuruluşları dışında paylaşılmayacaktır. Bir sonraki bölümde açıklandığı gibi, kişisel bilgilerinize erişebilir ve sizinle nasıl bağlantı kurulmasını istediğinizi belirten seçimler yapabilirsiniz.

Kişisel Bilgilerinize Erişim

Bu Sitede sağladığınız kişisel bilgiler ve "kontrol panelim" kısmında inceleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. Kişisel bilgileriniz görüntülenmeden önce kullanıcı adı ve parolanızı girmeniz istenir. Kontrol panelinizden aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz:

  • www.saglikbank.com'da bize vermiş olduğunuz kişisel bilgileri görüntüleyip düzenleyebilirsiniz.
  • www.saglikbank.com'un size uyarı mailleri ve SMS göndermesini isteyip istemediğinizi belirtebilirsiniz.
  • Üçüncü tarafların sizinle bağlantı kurmasını isteyip istemediğinizi belirtebilirsiniz.
  • Hizmetlerimiz hakkındaki haber bültenlerine abone olabilirsiniz.

Kişisel Bilgilerinizin Güvenliği

Sağlıkbank, kişisel bilgilerinizin güvenliğini korumayı ilke edinmiştir. Kişisel bilgilerinizi yetkisiz erişime, kullanıma veya açığa çıkmaya karşı korumak için çok çeşitli güvenlik teknolojileri ve yordamları kullanırız. Örneğin, sağladığınız bilgileri kontrol altındaki tesislerde bulunan ve sınırlı erişimi olan bilgisayar sunucularında depolarız.

Tanımlama Bilgileri (cookies)

Sağlıkbank, tanımlama bilgilerini, kayıt işleminin sağlıklı olması ve Siteyi kişiselleştirmek için kullanır. Tanımlama bilgileri, Web sayfası sunucusu tarafından sabit diskinize yerleştirilen küçük metin dosyalarıdır. Tanımlama bilgileri programları çalıştırmak veya bilgisayarınıza virüs göndermek için kullanılamaz. Tanımlama bilgileri benzersiz şekilde size atanır ve yalnızca size tanımlama bilgisini gönderen etki alanındaki Web sunucusu tarafından okunabilir.

Tanımlama bilgilerini kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Çoğu Web tarayıcısı otomatik olarak tanımlama bilgilerini kabul eder, ancak isterseniz tarayıcı ayarınızı tanımlama bilgilerini reddedecek şekilde değiştirebilirsiniz. Tanımlama bilgilerini reddetmeyi seçerseniz, bu ve ziyaret ettiğiniz diğer web sitelerinin etkileşimli özelliklerinden tam olarak yararlanamayabilirsiniz.

Bu Gizlilik Bildiriminde Yapılabilecek Değişiklikler

Bu gizlilik bildirimini zaman zaman güncelleştirebiliriz. Bunu yaparken gizlilik bildiriminin alt bölümünde yer alan "son güncelleştirme tarihi" kısmını da değiştiririz. Bu gizlilik bildiriminde yapılacak önemli değişikliklerde, web sitemizin giriş sayfasına dikkat çekecek bir ilan yerleştirerek veya doğrudan tarafınıza bir bildirim göndererek haberdar ederiz. Topladığımız kişisel bilgileri korumak için hangi yöntemlerden yararlandığımız konusunda bilgi sahibi olmak için bu gizlilik bildirimini düzenli aralıklarla gözden geçirmenizi öneririz. Hizmeti sürekli şekilde kullanmanız bu gizlilik bildirimini ve yapılabilecek güncelleştirmeleri kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Sağlıkbank, bu gizlilik bildirimi hakkındaki yorumlarınızı almaktan memnuniyet duyar. Sağlıkbank'ın bu bildirime aykırı davrandığını düşünüyorsanız, bizimle elektronik yöntemlerle veya iletişim bölümünde açıkça belirtilen bilgiler doğrultusunda bağlantı kurun, sorunu derhal belirlemek ve çözmek için makul olan tüm çabayı göstereceğimizden emin olabilirsiniz.

Son Güncelleme: 01.02.2016


NASIL İŞLİYOR?

KURUMLAR, Karlı,Hızlı ve rekabete açık satınalma yapmak için Tüm alım taleplerini Sağlıkbank'a gönderir,

TEDARİKÇİ FİRMALAR alım taleplerinin tamamına tek ekrandan ulaşır.


SAĞLIKBANK-SABSİS, Ankara Üniversitesi TGB'de faaliyet gösteren bir AR-GE şirketidir.